Az egységek tömege 300-600 kg között mozog, ezért nem lenne releváns egy átlagos családi ház esetében ilyet telepíteni az udvarra. Ritkán, de előfordul, hogy a méretes magáningatlanokba célszerűbb egy ilyen berendezés telepítése, mint az átlagos lakossági split klímák alkalmazása.
Miként működik a folyadékhűtő?
Csak abban az esetben éri meg egy ilyen berendezés beszerelése, ha több tíz, esetleg több száz beltéri egységet kell kiszolgálnia. Ebből a szempontból jó megoldás lehet például egy hotel esetében a szobák klimatizálásához. Ahogy arra a nevéből következtetni lehet, a hűtőközegével, ami ebben az esetben is klímagáz, nem levegőt, hanem folyadékot hűt és keringtet, hasonlóan a radiátoros rendszerekhez, azzal az eltéréssel, hogy ez esetben a beltéri egységeket fan-coil-nak nevezzük, mivel beépített ventilátorokkal vannak ellátva. A hűtőközeg révén, a hűtött vagy fűtött levegőt ezek fújják a helyiségekbe. Hogyha a folyadékhűtő csupán hűtésre van használva, akkor a csővezetékekben általában csak víz található. Ezt viszont télen, a fagy beállta előtt, mindenképp le kell engedni, különben a jég szétrepesztené a csöveket. Ha fűtéshez is alkalmazzák a folyadékhűtő berendezéseket, akkor glükol alapú fagyálló folyadékot juttatnak a rendszerbe.
Modern folyadékhűtő moduláris kivitelben
A legtöbb esetben, a berendezések méretét és tömegét szokták hátrányként emlegetni. Viszont, a mai kor megoldásainak hála, a folyadékhűtők már moduláris kivitelben is elérhetőek. Így sokkal egyszerűbbé válik az egységek mozgatása, telepítése, javítása. Sőt, így már a rendszer utólagos bővítése is egyszerűbben megoldható. Ez a megoldás jelentősen csökkentette a javítási és karbantartási költségeket, mert nem kell feltétlenül daruskocsit is bevetni az alkatrészek cseréjekor. Az összehangolt működés érdekében, a moduláris egységek mikroprocesszoron keresztül kommunikálnak egymással. Ezért szükség van egy „Master“ gép kiválasztására, ami vezérli a többi „Slave“ egységet.